„Wietnam w dwa tygodnie – Nie rób tego! – Warto!”

"Plama" Gdański Archipelag Kultury zaprasza na pokaz slajdów i spotkanie podróżnicze. 4 kwietnia (czwartek) o wyprawie do Wietnamu opowiedzą Maja i Tomek.
______
 
"Miała być Kambodża, potem Wietnam-Kambodża, został sam Wietnam i bardzo przeciętny przewodnik, który dostaliśmy w prezencie od przyjaciół.
 
W pozyskiwaniu wiedzy na temat kraju pomocne były blogi podróżnicze, youtube, wskazówki znajomych-znajomych, i „mówiony” google translator.
 
Tak właśnie przygotowani wsiedliśmy do samolotu z jednym zarezerwowanym noclegiem – bo wymagano tego przy wyrabianiu wizy – i dużą otwartością na to co nam droga przyniesie…
 
Co przyniosła? Tajfun, sajgon motorynek, mnóstwo spektakularnych świątyń, zapomniane miasto państwa Czampa, przechadzkę po tunelach żołnierzy vietkongu, teatr, operę i koncerty wietnamskiej muzyki ludowej, motorowe szlaki w górach Ha Giang, pola ryżowe, kajakowe zwiedzanie jaskiń, noc na pływających farmach ryb, niezapomniane widoki od mniej turystycznej strony Ha Long Bay, ale też 3 dniową wyprawę do doliny Mekongu i miasteczko gdzie wszyscy mieszkańcy znają Kazika z Polski.
 
Poruszaliśmy się chyba wszystkim co widzieliśmy po drodze: rowerem, motorynką, motorem, ichniejszymi uberami, busikami, autobusami i pociągami, ale też kajakiem, łódką wiosłową, motorową, promem i samolotem.
 
Jedliśmy jak królowie, mimo obaw Tomka - weganina; poznaliśmy masę życzliwych ludzi, z którymi rozmowa właściwie ukształtowała trasę naszej podróży.
Aż niemożliwe, że byliśmy tam jedynie 16 dni – bardzo szybko, ale też z miejscem na relaks i refleksję udało nam się zjechać cały kraj z południa na północ, choć równie pięknie byłoby gdybyśmy skupili się na mniejszym jego kawałku.
 
Jeśli chcecie posłuchać i pooglądać naszą relację z podróży, a być może zainspirować nową destynacją - zapraszamy na pokaz slajdów do Plamy!"
Zapraszamy!
Maja i Tomek