Robert Woźniak „Przygody Buchanki na Jedwabnym Szlaku”

"Plama" Gdański Archipelag Kultury zaprasza na pokaz slajdów i spotkanie z Robertem Woźniakiem i Jarkiem Derkiem, którzy wraz z grupą przyjaciół, w ciągu miesiąca, przejechali 15 000 km Jedwabnego Szlaku, a wszystko to 30-letnim UAZ-em. Początek spotkania: godz. 18.00. Wstęp wolny!
 
______
„Nazywam się Robert i od kilku lat podróżuję po świecie samochodem wraz z przyjaciółmi. Brzmi jak slogan rozpoczynający spotkanie „AA” i tak w sumie jest. Podróżowanie uzależnia i to bardzo, ale na szczęście jest to pozytywne uzależnienie. 
 W 2018 roku odbyliśmy wyjątkową podróż. Pokonaliśmy ponad 15 000 km przez terytorium 13 krajów w zaledwie miesiąc. Dodatkowo, żeby podnieść sobie poprzeczkę, zrobiliśmy to 30 – letnim UAZem „Buchanka”, który nie jest ani komfortowy ani bezawaryjny. W Polsce jest jeszcze tylko kilka osób, które odważyły się ruszyć UAZem w świat.
 
Podczas naszej wyprawy przeżywaliśmy niesamowite przygody, odwiedzaliśmy egzotyczne  miejsca i spotykaliśmy wspaniałych ludzi, zarówno mieszkańców odwiedzanych krajów, jak i innych podróżników.  I o tym wszystkim właśnie opowiada nasza historia „Przygody Buchanki na Jedwabnym Szlaku”. Nie jest to typowe spotkanie podróżnicze, a opowieść o przygodach, potwierdzona ciekawymi zdjęciami i dużą ilością podpowiedzi dla osób chcących przeżyć swoją własną przygodę.”