"Niebezpiecznie, aż miło! Czyli kobieca podróż po Gwatemali i Hondurasie"

"Plama" Gdański Archipelag Kultury i Rada Dzielnicy Zaspa Młyniec zapraszają na spotkanie podróżnicze w ramach cyklu „Na krańcach świata”. 18 października (czwartek) o podróży po Gwatemali i Hondurasie opowie Tamara Kanecka. Początek spotkania: godz. 18.00. Wstęp wolny!
 
______
 
„Zapraszam na opowieść o miesięcznej, kobiecej podróży do Gwatemali i Hondurasu, krajów uważanych za jedne z najbardziej niebezpiecznych na świecie. Czy naprawdę aż strach się bać? Ameryka Centralna zachwyca, uzależnia, każe do siebie wracać i poznawać jej kolejne kraje, z których każdy jest troszeczkę inny, ale tak samo urokliwy. To miejsce, gdzie nowa rzeczywistość miesza się z pradawnym, majańskim światem. W Gwatemali rdzenni mieszkańcy stanowią prawie połowę liczby ludności. Honduras natomiast kojarzy się z reguły tylko ze smutnymi statystykami – a czy słyszeliście o bezkresie tamtejszej dżungli, górskim krajobrazie, bogatej przyrodzie i serdecznych ludziach?”
Tamara Kanecka
 
 
Tamara Kanecka-Brzóska – z zawodu inżynier geodezji, aktualnie na etacie w branży lotniczej. Życiowo – podróżniczka, najchętniej chciałaby zobaczyć cały świat oraz poznać jak najwięcej jego mieszkańców. Do tej pory odwiedziła ponad 40 krajów. Najbardziej zakochana jest w Azji i Ameryce Środkowej. Od 5 lat zapalona motocyklistka. Swoich sił próbuje również we wspinaczce skałkowej i wysokogórskiej, do tej pory zdobywając kilka 4 i 5-cio tysięczników. Miłośniczka autostopu oraz szeroko pojętego "bezplanu". Członkini turystycznego klubu akademickiego AKK GDAKK oraz Klubu Wysokogórskiego „Trójmiasto”.